Blue Colibri Aspecte importante din 2022

La fel ca multe alte companii, anul 2022 a fost un an plin de provocări pentru noi din multe puncte de vedere, și suntem mândri că am încheiat anul cu o serie de noi evoluții și realizări. Mulți parteneri noi și excelenți au spus "da" aplicației Blue Colibri , am fost reprezentați la evenimente prestigioase din străinătate și am găzduit propria noastră conferință profesională.

2022 în cifre:

 • Am ajuns la o bornă de 100 de parteneri contractați
 • Am găzduit cu succes propria noastră conferință și ceremonia de premiere, conferința Conferința Connect
 • Am expus în mai mult de 5 țări
 • Am participat la 27 de evenimente
 • Echipa noastră a crescut la peste 35 de persoane
 • Am băut peste 7845 de cești de cafea (studiu independent)
 • Au fost dezvoltate și lansate 6 caracteristici noi

Ce este nou în aplicația Blue Colibri

Suport profesional nelimitat

Suntem încântați să oferim partenerilor noștri o gamă largă de resurse, inclusiv videoclipuri și documente descărcabile, pentru a-i ajuta să reușească înainte, în timpul și după implementarea aplicației noastre. În 2022 au fost găzduite șapte seminarii web de creștere a partenerilor, cu subiecte care au inclus construirea unei comunități online, cele mai bune practici de activare și implicare și discuții la mese rotunde. În plus, am desfășurat un atelier de comunicare reproiectat, în cadrul căruia le-am oferit partenerilor noștri sfaturi practice pe care le pot aplica în activitatea lor zilnică. 

Descriere ilustrată a modului în care integrarea digitală și e-learning au ajutat MFS Defense Zrt. să se dezvolte

Site-ul nostru web nou reproiectat, care a fost lansat în toamna anului trecut, include un blog unde specialiștii în comunicare internă și resurse umane pot găsi acum conținut nou în mod regulat. Pe lângă articolele profesionale, le sprijinim activitatea cu cărți electronice care pot fi descărcate gratuit și cu modele pentru planificarea și crearea de conținut.* Ne place că vă puteți alege limba preferată în partea dreaptă sus a paginii de pe noul site. Viteza cu care lucrează traducătorul automat ne surprinde uneori, dar fiți siguri că echipa noastră de traducători lucrează cu sârguință pentru a remedia orice greșeală și pentru a corecta temeinic orice text nou.

**Cea mai rapidă modalitate de a afla despre noul conținut este să abonați-vă la buletinul nostru informativ, unde materialele care pot fi descărcate sunt, de asemenea, disponibile imediat, fără a fi nevoie să vă înregistrați.

Dezvoltări în aplicație: plugin de traducere, noi caracteristici

La fel ca și în cazul site-ului web, nu mai există o barieră lingvistică în utilizarea aplicației Blue Colibri , deoarece un plugin Google Translator a fost integrat în sistemul nostru. Acest lucru este de mare ajutor atât pentru administratorii companiei, cât și pentru utilizatori: indiferent de limba în care este publicat un conținut, aplicația îl va afișa în funcție de limba setată de utilizator. Acest lucru va face comunicarea internă mai fluentă și va ajuta angajații în prima lor zi de lucru cu documente juridice automatizate, de exemplu, deoarece contractul de muncă poate fi completat și trimis automat. Ca să nu mai vorbim de faptul că, într-un mediu corporativ multilingv, toți angajații pot fi contactați fără a fi nevoie de o echipă de traducere separată sau de dezvoltarea unor interfețe diferite pentru fiecare limbă.

Nu mai există bariere lingvistice ilustrație

Noua funcție Recunoștințe a aplicației noastre, introdusă vara trecută, permite lucrătorilor să își trimită unul altuia, în cadrul aplicației, "cărți poștale" digitale personalizate de mulțumire și recunoaștere. Peste 12.000 de felicitări și mesaje de mulțumire și recunoaștere au fost trimise prin intermediul sistemului nostru de la lansarea acestuia, sprijinind în mod eficient cultura de feedback a multora dintre partenerii noștri. În plus, ne-am îmbunătățit eforturile de recrutare și am simplificat munca celor de la Resurse Umane prin introducerea în sistem a unei funcții de recomandare internă a angajaților. 

Ilustrarea noilor evoluții: Buletin informativ, Recunoaștere, Documente juridice, Traducerea automată a conținutului, Feedback, Recomandarea angajaților

Până la sfârșitul anului 2022, peste 84 000 de utilizatori au avut acces la aplicație. Aplicația noastră este utilizată în 14 sectoare diferite, fiind prezentă în cea mai mare parte a segmentului B2B. În același timp, Blue Colibri App a fost deja evaluată de peste 30 de clienți pe Gartner App, obținând o medie de 4,8 stele! 

Blue Colibri Ilustrație de revizuire a anului cu insignele GetApp, Capterra și Software Advice de 4,8 stele

Ne-am îndeplinit un obiectiv major pentru 2022 prin extinderea la nivel internațional; misiunea noastră este de a îmbunătăți comunicarea internă în cadrul companiilor din întreaga lume. Cu suport pentru 16 limbi și un traducător în aplicație, aplicația noastră este utilizată în mod eficient de către personalul din 10 țări.

Evenimente și recunoașteri

Am participat, de asemenea, la o serie de evenimente profesionale în cadrul cărora am avut ocazia să ne prezentăm soluțiile digitale, să ne întâlnim cu clienții noștri și să asistăm la alte prezentări motivaționale. Pe lângă cele mai mari festivaluri de resurse umane din Ungaria, am vizitat și Germania, Turcia, România, Polonia, Croația și Serbia.

Blue Colibri stand la eveniment
 • Soluția noastră de e-learning Soluția noastră de e-learning a primit recunoaștere internațională la Berlin
 • Aplicația noastră comună cu Wellis Ungaria, bazată pe funcția Recognitions, a fost finalistă în cadrul HRKOMM Award.
 • Co-fondatorul și CEO-ul nostru, Viktória Takács-Fulai, a câștigat Premiul Special Managerul Viitorului, oferit de Asociația Managerilor și MetLife Ungaria, primit în cadrul Galei Premiilor Managerului Anului (aka Oscarul liderilor de afaceri maghiari).
 • Am participat pentru a treia oară la conferința Zukunft Personal din Germania.

Între timp, am devenit atât de buni participanți la conferințe, încât am decis să organizăm noi înșine una! Prima conferință Connect a fost un succes care a depășit cele mai optimiste așteptări ale noastre(citiți aici rezumatul nostru) și am organizat și prima ceremonie de decernare a premiilor Connect în timpul conferinței. În cadrul conferinței au avut loc prezentări, studii de caz și discuții de grup din partea a peste 50 de vorbitori reprezentând cele mai mari companii din Ungaria, care au abordat subiecte legate de Cultură, Conținut, Canal și Implicare.

Fotografie conferință Connect

Ca urmare a răspunsului copleșitor la conferință, am decis să lansăm o revistă online săptămânală axată pe subiectele menționate mai sus, numită Connect Magazine. Iar pentru cei din domeniul resurselor umane și al comunicării, Conferința Connect va reveni în 2023, pe 20 aprilie.

O echipă în continuă expansiune

Ne dezvoltăm continuu nu numai aplicația, ci și echipa noastră: în toamnă am organizat un bootcamp de două zile, în care ne-am concentrat pe dezvoltarea și planificarea strategică, pe lângă faptul că am sărbătorit cel de-al 100-lea partener. 

Blue Colibri echipa de la bootcamp

De asemenea, am planificat o serie de petreceri și alte evenimente pentru a încuraja munca în echipă. Am sărbătorit cea de-a treia aniversare în februarie, am organizat un grătar în iunie și ne-am mulțumit unii altora în noiembrie. În decembrie, am organizat petrecerea de sfârșit de an și de Crăciun, pe care am putut să o facem într-un birou nou, mai modern. Mutarea a fost foarte necesară, deoarece echipa noastră a crescut la 34 de persoane până la sfârșitul anului, cu 15 membri noi.

În 2023, intenționăm să ne continuăm expansiunea globală și să oferim servicii și mai bune partenerilor și potențialilor noștri clienți. Misiunea noastră este să construim cea mai utilă platformă pentru angajați, să ne impunem ca lider în domeniul comunicării interne și al resurselor umane și să oferim îndrumare și conținut de specialitate partenerilor noștri de afaceri și altor profesioniști interesați.

Pentru conținutul nostru profesional, vizitați pagina noastră blogulși nu uitați să vă înscrieți la ediția din acest an a evenimentului Conferința Connect!